Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak masz prawo zużytkować nasiona konopii i czemu należałoby to uczynić?

Nasiona konopi są kalorycznym źródłem pokarmu, które jest użytkowane od tysięcy lat. Nasienia wywodzą się z rośliny konopi, która jest odmianą gatunku Cannabis sativa. W przeciwieństwie do marihuany, nasiona konopi nie zawierają wysokich poziomów tetrahydrokanabinolu (THC), psychoaktywnego substratu rośliny. Oznacza to, że spożywanie nasion konopi nie powoduje „haju” ani żadnych rezultatów zmieniających umysł. Nasiona konopi są pełne rozmaitych niezbędnych składników odżywczych, co czyni je wspaniałym dodatkiem do zdrowej diety. Są znakomitym źródłem białka, przy czym porcja 30 g zawiera około 10 g pełnowartościowego białka. Białko to zawiera wszelkie wymagane aminokwasy, to właśnie dzięki czemu jest całkowitym zalążkiem białka dla osób stosujących dietę roślinną.

Na dodatek nasiona konopi zawierają kolosalną ilość zdrowych tłuszczów, takich jak wielonienasycone kwasy tłuszczowe, w tym kwas alfa-linolenowy (ALA) oraz kwas linolowy (LA) – nasiona konopi na dwór. Nasiona konopi są także porządnym źródłem minerałów, takich jak żelazo, magnez i potas, a także witamin, takich jak witamina E i witaminy z grupy B. Są też bogatym źródłem błonnika żywnościowego, który może pomóc polepszyć zdrowie układu trawiennego oraz promować cykliczność. Połączenie niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, białka oraz innych elementów odżywczych w nasionach konopi sprawia, że są one znakomitym pokarmem wspomagającym zdrowie serca.

Wykazano, że zdrowe tłuszcze w nasionach konopi ujmują stany zapalne, jakie są głównym czynnikiem ryzyka chorób serca. Nasiona konopi mają łagodny, orzechowy smak oraz można je łatwo dodawać do przeróżnych potraw. Można je dodawać do koktajli, posypywać sałatki czy też zapiekać w babeczkach lub też chlebie. Z nasion konopi wolno też zrobić mleko konopne, jakie jest bezmleczną alternatywą dla mleka krowiego. To mleko ma orzechowy smak i jest oszałamiającym źródłem białka roślinnego i zdrowych tłuszczów. Oprócz tego, że są pożywnym źródłem pożywienia, nasiona konopi są też generalnym detalem w wielu przeróżnych branżach przemysłu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz