Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak wybrać odpowiedni do potrzeb śrubowy kompresor

Współczesna branża techniczna korzysta powszechnie z wielu rozmaitych urządzeń przemysłowych. Jednymi z nich są kompresory śrubowe, które dobrze się sprawdzają w wielu różnych zastosowaniach. Pierwsze próby użycia takich mechanizmów zaczęto już czynić w dziewiętnastym wieku, ale z uwagi na niedużą wydajność nie zyskały one dużego zainteresowania. Jednak wymyślenie w roku 1962 asymetrycznego profilu wirnika zredukowało znacząco zapotrzebowanie na energię, a działania kolejnych firm z tej branży mocno się przyczyniły do wzrostu zainteresowania tą technologią. Typowy kompresor śrubowy składa się z dwóch równoległych wirników, które się znajdują w środku jednej obudowy. Te wirniki obracają się w przeciwległych kierunkach, posiadają też inną ilość zębów i prędkość kątową.

Przy obrocie wytwarza się w środku powietrze pod ciśnieniem, które jest następnie wypychane na zewnątrz. Dużym plusem jest to, że wszystko jest wykonywane to bez pulsowania strumienia, co w wielu zastosowaniach jest ogromnie ważne. Z tego typu urządzeń bardzo chętnie korzystają firmy z rozmaitych, zarówno w produkcyjnych procesach jak również przy zasilaniu wielu różnych systemów. Podczas wyboru takiego kompresora trzeba na kilka istotnych rzeczy zwrócić swoją uwagę. Przede wszystkim pamiętać należy o tym, że urządzenia te sprawdzają się dużo lepiej w pracy ciągłej, ze względu na to że powinien się w nich nagrzać olej do odpowiedniej temperatury.

W zależności od konstrukcji może to trwać nawet kilkadziesiąt minut, tak więc jeżeli mechanizm nie będzie cały czas używany to być może lepiej zastanowić się nad innym rozwiązaniem. Różne modele kompresorów różnić się też będą wydajnością. Ta powinna zostać dobrana do potrzeb użytkowych, ale nie warto przesadzać ze zbyt dużym zapasem. Z całą pewnością zwrócić także uwagę należy na temat gwarancji i serwisu. Standardem w branży jest gwarancja na dwa lata, lecz w wielu przypadkach można ją zwiększyć za dodatkową opłatą. Takich rzeczy można się dowiedzieć sprawdzając jakiś polecany sklep pneumatyczny, taki jak na przykład https://pneumatyczny.com/kategoria/sprezarki-kompresory-srubowe/.

+Artykuł Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz