Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Maty bentonitowe – jaka jest ich konstrukcja

Odpowiednie zabezpieczenie budynków czy obiektów przemysłowych przed działaniem wilgoci na duże znaczenie dla ich ogólne żywotności. Stosowane są w tym celu różne metody, jedne mniej a inne bardziej skuteczne. W ostatnich latach coraz większą popularnością zaczęły się cieszyć bentonitowe maty, które jak się okazuje sprawdzają się bardzo dobrze w tego typu zastosowaniach. Maty tego typu wytwarza się przeważnie z trzech warstw. Dwie z nich to geotkanina o obniżonej przepuszczalności, a pomiędzy nimi jest umieszczana trzecia warstwa bentonitu sodowego. Bentonit jest bardzo specyficznym materiałem, który po kontakcie z wilgocią pęcznieje, zwiększając przez to swoją objętość i jednocześnie uszczelniając konstrukcję.

Taka warstwa nie jest przepuszczalna dla wody, przed co cała konstrukcja jest bardzo dobrze chroniona. W procesie produkcji takich mat między innymi się stosuje metodę igłowania, która daje dobre zespolenie i zapobiega przemieszczaniu się bentonitu. Geotkaniny posiadają także odpowiednie wytrzymałościowe parametry, przez co podczas normalnego użytkowania nie będą ulegały uszkodzeniom mechanicznym. Jeżeli okaże się to potrzebne, to część producentów stosuje dodatkowe polimerowe powłoki, posiadające zwiększoną wytrzymałość. Dużym plusem tego typu jest wszechstronność użytkowania. Sprawdzają się one bardzo dobrze do izolacji podziemnych części budynków, takich jak na przykład tunele, piwnice czy garaże. Często także się je stosuje w formie uszczelnień do stawów, zbiorników wodnych czy wałów przeciwpowodziowych.

Można je stosować w wielu różnych warunkach, nawet przy silnych mrozach czy deszczu. Istotne jest tylko to, żeby proces montażu został w odpowiedni sposób wykonany, wytwórcy podają tutaj szczegółowe instrukcje, jak to ma być robione. Osoby interesujące się bardziej tą tematyką mogą w podać w wyszukiwarce hasło geosynthetics i zapoznać się z otrzymanymi wynikami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz