Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

O czym należy pamiętać przy wybieraniu pośrednika nieruchomości

Wybranie pierwszego z brzegu biura nieruchomości może stać się przyczyną różnych kłopotów przy sprzedaży czy kupnie lokalu. Jeśli się trafi na nierzetelną osobę, to w skrajnym przypadku ryzykować się będzie dużymi pieniędzmi, co może mieć miejsce gdy nie będzie dopilnowana jakaś istotna rzecz. Dlatego też zanim się zacznie jakieś poważniejsze rozmowy, to koniecznie trzeba na kilka istotnych rzeczy zwrócić uwagę.

Po pierwsze niezwykle istotne są doświadczenie i praktyka, a to się zdobywa przez lata działania na rynku. Od pośrednika wymaga się bowiem sporej wiedzy nie tylko związanej z obrotem nieruchomościami, lecz również obszarami prawnymi czy technicznymi. Spora część takich wiadomości jest do pozyskania z kursów czy rozmaitych materiałów, ale zdobyte przy kolejnych transakcjach umiejętności również mają tu ogromne znaczenie. Jednak nawet długi okres czasu działania jakiegoś biura nie zawsze świadczył będzie o jego wysokim profesjonalizmie, a jeszcze bardziej podejściu do klienta.

W sprawdzeniu wymienionych rzeczy bardzo pomocne z pewnością będą opinie które wystawili dotychczasowi klienci. Bez żadnego problemu znaleźć je można na przykład w sieci, zarówno w wielu branżowych serwisach, jak też po prostu przy firmowym profilu w jakiejś wyszukiwarce. Przy czytaniu tego typu opinii zachować jednak należy trochę ostrożności, ponieważ czasami zdarzają się sytuacje, kiedy ktoś w ten sposób próbuje manipulować.

Zakres oferowanych usług to kolejny aspekt, jaki trzeba dokładnie sprawdzić. Niektóre biura ograniczają się bowiem wyłącznie do prezentacji ofert w kilku serwisach ogłoszeniowych, inne z kolei pomagają przygotować lokal do sprzedaży, wykonują profesjonalną sesję zdjęciową oraz prowadzą liczne działania marketingowe. Na zakończenie należy sprawdzić też wykupioną polisę, jaka wprawdzie jest obowiązkowa, ale u różnych ubezpieczycieli różnie przedstawia się zakres ochrony. Wartym zastanowienia pomysłem będzie zaglądnięcie na stronę internetową biura, taką jak na przykład https://adamus.wroclaw.pl/, znajdować się na niej powinny wszystkie niezbędne informacje.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz