Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Separatory tłuszczu – o jakich rzeczach należy pamiętać przy użytkowaniu

Firmy z branży gastronomicznej i wszystkie inne, w jakich przetwarzana jest żywność, dbać muszą o odpowiednią jakość odprowadzanych ścieków. Zgodnie z obowiązującymi przepisami w ściekach nie mogą się znajdować żadne tłuszcze, które mogłyby przyczynić się do problemów z kanalizacją. Z takich też powodów jedną z koniecznych spraw w tego typufirmach jest zamontowanie odpowiedniego separatora, i jego prawidłowe użytkowanie. Przede wszystkim ważne jest miejsce, w jakim urządzenie to zostanie zamontowane. Firmy oferujące serwis separatorów posiadają specjalistyczny sprzęt do takich zadań, lecz i tak w jakiś sposób samochód musi dojechać w pobliże, żeby można było rozwinąć wąż.

Dużą rolę odgrywa także sam dobór separatora tłuszczu. Takie urządzenia działają w bardzo prosty sposób, składają się bowiem z osadnika z pewną liczbą przegród. Cięższe frakcje zatrzymywane są na dnie, natomiast na powierzchni jest unoszony lekki tłuszcz. Warstwa na górze nie powinna przekraczać dwudziestu centymetrów, jeśli go większa ilość, to separator nie będzie pełnił swojego zadania. Z takich też powodów pojemność zbiornika należy dopasować do charakteru pracy danej placówki, ilości ścieków do przerobienia i odstępów między serwisami. Zakłada się, że czyszczenie separatorów Wrocław wykonywane być powinno co najmniej raz na miesiąc, lecz to za każdym razem ustalane jest indywidualnie.

Ze względu na charakter odpadów czynność tę wykonać powinna specjalistyczna firma, nie będzie mógł tego zrobić właściciel lokalu gastronomicznego czy jego pracownicy. Natomiast oni powinni kontrolować ilość odseparowanego tłuszczu, i jeśli pojawi się konieczność usunięcia go, to załatwienie czyszczenie. Podejmując decyzję o współpracy z firmą świadczącą tego typu usługi dla większości zapewne najistotniejsza będzie czyszczenie separatorów cena. Lecz można zwrócić także uwagę na to, czy taka firma działa w pełni legalnie i wystawia wszystkie niezbędne dokumenty, ale też czy podczas wykonywania usługi separator jest całościowo czyszczony i myty.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz