Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

W jakich sytuacjach można naprawić główną płytę w laptopie

Zepsuty laptop dla wielu osób jest dużym utrudnieniem, gdyż nie mogą oni wtedy do używać. Poza tym liczyć się trzeba z jakimiś kosztami, związanymi albo z naprawą, albo z zakupem sprawnego urządzenia. Niejednokrotnie powodem awarii są różnego rodzaju usterki na płytach głównych. Przy niektórych modelach wiadomo wręcz, co najczęściej się psuje, jeśli inżynierowie zrobili jakieś błędy w czasie projektowania. Jeżeli faktycznie zdarzy się taka sytuacja, to trzeba zastanowić się dobrze co robić. W niejednym bowiem przypadku skuteczne naprawienie takiej płyty jak najbardziej będzie możliwe, lecz nie zawsze to się będzie opłacało. To na przykład ma miejsce jeśli się zepsuje graficzny procesor.

Bez żadnego problemu takie układy można znaleźć w sklepach, lecz ich koszt może sięgać kilkuset złotych, a do tego trzeba przecież jeszcze doliczyć pracę. A za podobną kwotę można kupić używany, porównywalny sprzęt, i nie bawić się w żadne naprawy. Ale dużo usterek, na przykład związanych z układem zasilania, da się naprawić znacznie taniej, i wtedy rzeczywiście warto się na coś takiego zdecydować. Jednak bez zdiagnozowania trudno będzie określić koszty naprawy, a ta możliwa będzie jedynie po dostarczeniu sprzętu do serwisu. Z reguły diagnoza polegać będzie na rozmontowaniu laptopa i sprawdzeniu napięć w charakterystycznych, wyznaczonych punktach.

Dlatego też serwisanci często korzystają ze schematów płyt głównych danych producentów, które można na przykład znaleźć w sieci. Wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło boardview lenovo, a później przejrzeć zwrócone wyniki. Jeżeli namierzy się uszkodzenie i właściciel sprzętu zdecyduje się na naprawę, to będzie ją jeszcze trzeba odpowiednio wykonać. Płyty główne są skomplikowanymi elementami, i wymagają dużej precyzji i dokładności, lecz również i umiejętności osoby, jaka to wszystko będzie robić. Dlatego też do takich napraw potrzebne będą specjalistyczne urządzenia, zwykły odsysacz i lutownica raczej nie wystarczą.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz