Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy opłaca się zainwestować w maszynę do styropianu

Ten, kto kiedykolwiek ciął arkusz styropianu za pomocą noża, bardzo dobrze wie jakie to jest uciążliwe i niewygodne. Przy jednorazowej sytuacji można sobie jeszcze jakoś dać radę, ale jeśli należało by było to codziennie robić, to na pewno tego typu praca stałaby się mocno uciążliwa. Dlatego też firmy pracujące na co dzień ze styropianem zdecydowanie powinny pomyśleć o tym, żeby się u nich pojawiła profesjonalna maszyna do cięcia styropianu. Urządzenie tego typu jest bowiem niezastąpione w tego typu pracach, znacznie ją przyspieszając, lecz również zapewniając większą precyzję.

Zasada funkcjonowania maszyn do cięcia jest bardzo prosta. Jednym z ich głównych elementów jest drut oporowy, przez jaki puszczony jest prąd wytworzony przez odpowiedni zasilacz. Przepływający prąd powoduje nagrzewanie drutu, a to z kolei pozwala na skuteczne cięcie styropianu. Nie pozostają przy takiej operacji żadne niepotrzebne odpadki czy zanieczyszczenia, a krawędź cięcia jest praktycznie zupełnie niepostrzępiona. Dzięki dużej szerokości z reguły można docinać wszystkie standardowe arkusze, w tym również po pełnej przekątnej.

Cięcie styroduru tą metodą jest bardzo dokładne, bo cała krawędź jest robiona za pomocą prostego, sztywnego drutu, więc nie ma obaw o to, że nagle coś się skrzywi. Czasami może się także pojawić potrzeba pocieniowana płyty styropianowej, w celu dopasowania jej do konkretnego miejsca. W takich sytuacjach gilotyna do cięcia styropianu również sobie powinna poradzić, bowiem wystarczy ustawić drut na odpowiedniej wysokości, dobrze go przymocować i po kilku minutach wszystko zostanie wykonane.

Sprawdzone modele takich gilotyn posiadają jeszcze jedną bardzo przydatną funkcję. Przy wykończeniach ociepleń budynków niejednokrotnie trzeba dokładać nieduże, nietypowe elementy, żeby wszystko spasowało do siebie. Jeżeli drut oporowy zostanie przymocowany w pionie, to wtedy da się przy jego pomocy wycinać nawet skomplikowane kształty. Dzięki temu w takich przypadkach również odpadnie potrzeba mało komfortowego cięcia przy użyciu noża.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz