Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czym jest świadectwo energetyczne i kto je musi mieć

Parę lat temu nastąpiły zmiany w regulacjach związanych ze świadectwami energetycznymi. Całkiem niedawno jeszcze obejmowały one jedynie obiekty postawione po 2009 roku, lecz aktualnie obowiązek ten przeszedł na wszystkie. Przy starszych budynkach nie trzeba od razu ich robić, natomiast są niezbędne przy sprzedaży albo wynajmie. Wtedy kopia tego dokumentu przekazana zostać musi nowemu kupującemu albo najemcy. Lecz i tu są planowane zmiany, niewykluczone że za jakiś czas trzeba będzie ono wymagane dla każdego bez wyjątku, nawet takiego który nie będzie sprzedawany czy wynajmowany.

Samo Świadectwo energetyczne Siedlce jest dokumentem, jaki zawiera przede wszystkim informacje o zapotrzebowaniu nieruchomości na energię. Zapotrzebowanie to dotyczy przede wszystkim chłodzenia i ogrzewania, lecz również wentylacji czy podgrzewania wody. W dokumencie tym muszą być zawarte informacje o przeznaczeniu i rodzaju obiektu, roku w którym został oddany do użytku oraz powierzchni ogrzewanej i całkowitej.

Do wyznaczenia energetycznej charakterystyki budynku brane są też pod uwagę wskaźniki zapotrzebowania na energię. Obowiązek posiadania tych dokumentów daje z jednej strony informację na temat tego, jakich wydatków należy się spodziewać przy ich użytkowaniu, a z drugiej skłania właścicieli do szukania rozwiązań ograniczających zapotrzebowanie na energię. Takie Świadectwa energetyczne Bielsko Biała nie są zbyt trudne do uzyskania, bowiem ich wykonywaniem zajmuje się wiele osób.

Liczyć się jednak trzeba z pewnymi wydatkami, które w dużym stopniu zależą od typu obiektu oraz jego lokalizacji. Ceny zaczynają się od kilkuset złotych za zbadanie niewielkiego mieszkania do prawie dwóch tysięcy za wielorodzinne budynki. Lecz jest to nieduży wydatek w stosunku do grzywny, jaka może zostać nałożona nakładana na osoby nie posiadające tego dokumentu. Taka grzywna wynieść może nawet do 5 tysięcy, i obejmuje też wystawianie świadectw w oparciu o nieprawdziwe dane. Świadectwa wystawiane są na okres dziesięciu lat, jaki może ulec skróceniu w przypadku jakiś większych prac.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz