Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Kto i na jakich zasadach może korzystać z pożyczek unijnych

Jedną z popularniejszych form finansowania firm w ostatnim czasie są unijne pożyczki. Sama Unia inwestuje ogromnie dużo środków w rozwijanie gospodarek państw członkowskich, zarówno w formie dotacji bez konieczności zwrotu jak i właśnie pożyczek i kredytów. Przy pomocy dotacji zostało do tej pory zrealizowanych rzeczywiście sporo wszelakich inwestycji, i wspomogło to bardzo naszą gospodarkę. Dla przedsiębiorców z kolei świetną opcją jest kredyt unijny dla firm, bo ma on kilka istotnych plusów. Przede wszystkim dużą zaletą takiego kredytu są ogólne koszty, dużo niższe niż w przypadku produktów bankowych. Czasami znaleźć nawet można kredyty bez żadnego oprocentowania i prowizji, a przeważnie będzie to znacznie mniej niż w przy komercyjnych produktach. Dlatego też się one cieszą takim zainteresowaniem, mimo że przed ich dostaniem należy spełnić szereg warunków. Oferta tego typu kredytów i pożyczek jest kierowana do szerokiego grona odbiorców.

Korzystać z nich między innymi mogą przedsiębiorcy indywidualni oraz małe i średnie firmy. Ale taka forma wsparcia dostępna jest także dla osób bezrobotnych, które chcą ruszyć z własnym biznesem, placówek oświatowych i szkół czy wspólnot mieszkaniowych i spółdzielni. Formy finansowania są bardzo różne, oprócz samych pożyczek obejmować też mogą wejścia kapitałowe i poręczenie kredytów. Dość spore są także możliwości wykorzystania takich środków. Dla bezrobotnych osób, jakie by chciały rozpocząć własny biznes, bardzo dobrym rozwiązaniem będzie pożyczka unijna na tak zwany start. Dużym zainteresowaniem się cieszą pożyczki rozwojowe, które przeznaczyć można na zakup urządzeń i maszyn albo wdrożenie nowych rozwiązań technologicznych. Dla części podmiotów najbardziej pożądana będzie pozyczka unijna dla firm obrotowa, dzięki której finansować będzie można bieżącą działalność gospodarczą. Dostępne są także pożyczki na inwestycje związane z zastosowaniem źródeł energii odnawialnej i termomodernizacjami.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz