Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

O jakich rzeczach należy pamiętać przy wyborze szafy rack

Dzisiejszy sprzęt serwerowy i sieciowy jest mocno znormalizowany, a do przechowywania go używane są najczęściej. Jest to bardzo praktyczne i wygodne rozwiązanie, i jest obecnie standardem w kwestii infrastruktury IT. Takie szafy są dostępne w wielu rozmaitych rodzajach i wielkościach, mogą też mieć bardzo różne wyposażenie. Teoretycznie raczej nie powinno być problemów z ich wybraniem, ale w rzeczywistości trzeba na parę istotnych rzeczy zwrócić uwagę. Przede wszystkim należy zacząć od ustalenia, czy taka szafa będzie wisząca czy stojąca.

Te pierwsze sprawdzają się bardzo dobrze w małych biurach czy na korytarzach, gdzie z reguły nie będzie miejsca żeby postawić coś na podłodze. Trzeba jednak pamiętać, że ilość mieszczącego się w środku sprzętu nie będzie jakaś przesadnie duża. Trzeba też uwzględnić ciężar umieszczanych w środku urządzeń, i dobrać ewentualnie najważniejsze parametry szafy również pod tym kątem. Problemów z miejscem raczej nie będzie, jeśli ktoś się zdecyduje na stojącą szafę. Tego typu modele wyposażone są przeważnie w kółka, dzięki którym da się je prosto przestawiać, lecz nie jest to standardem. Następną istotną rzeczą przy wyborze będą akcesoria, a tutaj jest naprawdę sporo możliwości. Oczywiście dużo z udogodnień czy akcesoriów będzie się wiązać z dodatkowymi kosztami, tak więc przy wyborze warto się dobrze zastanowić, czy rzeczywiście się przydadzą.

Z pewnością warto pomyśleć o solidnym zamku, jeżeli 19″ szafa rack będzie się znajdować w pomieszczeniu, w jakim pojawić się mogą przypadkowe osoby. Z kolei jeżeli dane miejsce będzie narażone na jakieś zanieczyszczenia, to należy pomyśleć o zakupie szafy dysponującej lepszą klasą szczelności. Jeśli ma się w planach często robić coś przy sprzęcie umieszczonym w środku, to można pomyśleć o ściąganych bocznych panelach albo modelu z dwoma sekcjami, te rozwiązania znacznie ułatwiają codzienną pracę. Gniazdo uziemiające, odpowiednia ilość otworów na wentylatory czy też nóżki samopoziomujące to następne przydatne akcesoria, które powinna posiadać porządna szafa.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz