Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Mozzarelle z Włoch – czym się cechują

Chyba nikt sobie nie wyobraża typowej włoskiej pizzy bez ciągnącej się mozzarelli. Ten ser jest tak samo znany co wspomniana wcześniej pizza, spaghetti czy lazania. Lecz mozzarellę wykorzystać można w dużej ilości gorących potraw, oraz jako dodatek do sałatek. Sery zwane mozzarella są popularne także u nas, choć tym dostępnym w zwykłych sklepach do oryginału jednak dużo brakuje. Oryginalna mozzarella włoska produkowana jest nie tylko z najwyższej jakości składników, ale też według oryginalnej receptury, w której wszystkie niuanse mają duże znaczenie.

Mleko krowie wlewane jest do dużej kadzi, do której następnie się dodaje podpuszczkę. Po ogrzaniu zawartości kadzi zaczyna się tworzyć skrzep, który po paru godzinach można odcedzić. Ważnym elementem całego procesu jest zalanie masy gorącą wodą, przez co tworzą się charakterystyczne włókna. Na koniec ser rozdziela się na nieduże kulki i umieszcza w słonej wodzie dla nabrania smaku. Włosi rzecz jasna mają wiele rozmaitych odmian tego sera, a jedną z ciekawszych jest mozzarella burrata. Przy jej produkcji dodawana jest jeszcze niewielka ilość śmietany.

Dzięki temu ten ser posiada ciekawą, maślaną konsystencję, i smakuje całkowicie inaczej niż normalny, mimo że również robi się go z krowiego mleka. Bardzo charakterystyczna dla niego jest kieszonka, do której zostaje wlana wspomniana wcześniej śmietana. Po przecięciu kieszonki z wnętrza zacznie wypływać gęsta zawartość.

Do wytwarzania mozzarelli wykorzystuje się nie tylko samo mleko krowie, lecz również i coraz częściej bawole. Ten mało znany u nas gatunek jest bardzo popularny we Włoszech, i z takiego właśnie mleka powstaje kolejny typ wyśmienitego sera, a mianowicie mozzarella buffala. Buffala ma inny smak niż typowe mozzarelle, jest bardziej tłusta, a jednocześnie lekko kwaskowa. Ma też w sobie mniejszą ilość cholesterolu, co na pewno wpływa bardzo korzystnie na zdrowie. Jeśli ktoś chciałby ją zakupić, to musi znaleźć jakiś sklep oferujący produkty włoskie oryginalne i tam zamówić co potrzebuje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz