Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak prawidłowo rozliczyć podatki jeżeli było się zatrudnionym w Holandii

Pracowanie za granicą przynosi najczęściej dużo większy dochód niż w przypadku pracy w Polsce, ale wiąże się też z pewnymi obowiązkami. Jednym z częściej wybieranych krajów na taki wyjazd na zarobek jest Holandia, tak więc jeśli się dostanie rozliczenie podatkowe od tamtego urzędu, to trzeba zająć się tym odpowiednio. Przede wszystkim pamiętać należy o tym, że większość pracowników będzie się musiała rozliczyć podwójnie. Jest to spowodowane tym, że posiadają oni polską rezydencję, i przez to mają też obowiązek złożenia PIT-u do polskiego urzędu skarbowego.

Zasady takiej rezydencji część osób mogą wprowadzić w błąd, gdyż jeden warunek to czas mieszkania na terenie naszego kraju, a drugi posiadanie centrum osobistych interesów. Generalnie rozliczenia podatku holandia to nie jest jakaś bardzo trudna i skomplikowana sprawa, i jeżeli ktoś przygotuje się do tego odpowiednio to bez żadnego problemu powinien sobie poradzić. Lecz będzie to wymagało sprawdzenia wielu informacji w sieci, oraz dokładnego przeliczenia wszystkich kwot.

Wielu osobom nie będzie się chciało tego robić albo się obawiają, że gdzieś się pomylą, i osoby takie będą wolały, żeby wszystko zrobiło jakieś polecane biuro rachunkowe holandia. Księgowi w takim biurze, z racji tego że na co dzień zajmują się takimi sprawami, to orientują się świetnie we wszystkich obowiązujących i Holandii i naszym kraju przepisach. Dzięki temu szybko i sprawnie przygotują wszystkie niezbędne dokumenty, które będą do złożenia w poszczególnych urzędach.

Koszty takiego przygotowania nie są wcale jakieś duże, można się o tym przekonać przeglądając jakiś księgowy holandia cennik. Trzeba przy tym pamiętać, że jeśli ktoś będzie płacił podatki w Holandii, to już nie musi tego robić w naszym kraju, ponieważ podpisana jest umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania. W praktyce trzeba jednak dochody z Holandii obliczyć i je złożyć na odpowiednim formularzu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz