Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Najważniejsze wiadomości w temacie bruksizmu

Główne wiadomości w temacie bruksizmu podane są na stronie online poradni psychologicznej Spokój w Głowie. Zaburzenie to spotyka coraz większą część populacji, czyli ważne jest to, aby poznać przyczynę bruksizmu i przede wszystkim mieć wiedzę, iż jest ona związana z odczuwaniem stresu. Bruksizm to zaburzenie o charakterze czynnościowym, charakteryzujące się zgrzytaniem lub zaciskaniem zębów w trakcie dnia lub najczęściej w nocy. Powoduje to pocieranie pomiędzy zębami oraz w efekcie, ich zużycie.

Bruksizm wyjątkowo często występuje u dzieci, zmniejszając częstotliwość pojawiania się w czasie dojrzewania. Na stronie placówki opublikowane są dokładne symptomy bruksizmu, zarówno u najmłodszych, jak i u dorosłych. Na tej podstawie można dochodzić do wniosku, czy zgrzytanie zębami faktycznie wiąże się z bruksizmem. Pewne jest to, iż jeśli de facto dochodzi do częstszego aniżeli zwykle zgrzytania zębami, to czymś najważniejszym jest żeby zareagować natychmiastowo i prędko wybrać się do dentysty. Jeżeli okaże się to niezbędne, można również skierować się do psychologa.

Jest to zalecane zwłaszcza wtedy, kiedy pacjent będzie zmagać się z mocną sytuacją wywołującą stres. Wiele osób po jakimś czasie będzie odczuwać konsekwencje zgrzytania zębami. Nie zawsze od razu ktoś orientuje się, iż ma taki kłopot. Niestety bruksizm może doprowadzić do: ścierania się zębów, uszkodzenia szkliwa, kruszenia się zębów, odczuć bólowych w skroni, czy sztywnych mięśni twarzy. Pacjent który zmaga się z bruksizmem ma także większe problemy z zachowaniem dobrego snu w nocy, czyli może się u niego pojawić brak snu.

Terapia bruksizmu przede wszystkim bazuje na zahamowaniu szkodliwych rezultatów. Poza leczeniem dentystycznym, polegającym na zakładaniu specjalnej szyny, wprowadzone może być leczenie psychologiczne. W pewnych przypadkach jest też aplikowana toksyna botulinowa na wybrany z mięśni twarzy, co minimalizuje skutki napinania żuchwy. Jeżeli pacjent trafia do psychologa, to głównie omówione będą sposoby, które umożliwiają lepsze radzenie sobie ze stresem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz